English l فارسی l
۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
l پست الکترونیک
برگزاری شورای اداری شهرستان در دانشگاه آزاد واحد لنجان
برگزاری شورای اداری شهرستان در دانشگاه آزاد واحد لنجان نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی، خواستار تلاش جدی مسئولان این شهرستان برای حل مشکلات مردم شد.
 

محسن کوهکن در شورای اداری شهرستان لنجان که با حضور ائمه جمعه و جماعات، مدیران شهرداری‌ها و نمایندگان شورای اسلامی شهر، رؤسای ادارات و سازمان‌های شهرستان در تالار شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان تشکیل شد، اظهار کرد: اقتضای جامعه اسلامی این است که هم‌سویی، ارتباط و حرکتی به‌سوی اتحاد و وحدت داشته و از دولت حمایت کنیم.

وی ادامه داد: چنانچه به‌سمت وحدت حرکت نکنیم، تفرقه و جدایی به‌وجود می‌آ‌ید و قطعاً در چنین فضایی، دشمنان اسلام بیش‌ترین استفاده را می‌برند؛ بنابراین باید موارد اختلافی را کم‌رنگ‌تر و مشترکات را پررنگ‌تر کنیم.

کوهکن با تأکید بر اینکه مسئولان باید با جدیت کار کنند، تصریح کرد: مسئولان شهرستان باید با ایده و خلاقیت و با استفاده از ظرفیت‌های موجود، گام‌های مؤثری برای حل مشکلات بردارند.

فرماندار لنجان نیز اظهار کرد: باید شرایط کشور را درک کنیم و بدانیم دشمن دنبال چه چیزی است و اگر به‌عنوان مسئول شرایط را درک نکنیم، بازی را باخته‌ایم.

مهدی صفرخانلو با بیان اینکه دشمن، فرهنگ ما را مورد حمله قرار داده، تصریح کرد: مقام معظم رهبری، یکی از راه‌های بصیرت را دشمن‌شناسی دانستند.

فرماندار لنجان با اشاره به مشکلات این شهرستان گفت: متأسفانه شهرستان لنجان رتبه نخست بیکاری در استان اصفهان را دارد؛ بنابراین دغدغه اصلی مسئولان باید خدمت به مردم و ایجاد اشتغال باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان هم با تشریح امکانات دانشگاه متبوعش تصریح کرد: این دانشگاه با سابقه حدود 15 سال، پیشتاز عرصه علم، فرهنگ و پژوهش است و اکنون در 11 رشته کارشناسی ارشد، 12 رشته کارشناسی و هفت رشته کاردانی با بهره‌گیری از امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی، سایت‌های کامپیوتر، فضای فرهنگی و آموزشی مطلوب، استادان مجرب، کارکنان دلسوز و همکاری با دانشجویان شاغل به‌عنوان مجهزترین و بزرگ‌ترین دانشگاه لنجان به توسعه علم و پژوهش مشغول است.

حمیدرضا صادقیان تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین معضلات و مسائل کشور در مورد بیکاری جوانان، موفق‌نبودن افرادی است که پس از پایان تحصیلات دانشگاهی، امکان راه‌یابی به بازار کار را ندارند و در این بخش با مخاطرات و مشکلات فراوانی مواجه می‌شوند و به‌همین دلیل، تبدیل علم به تکنولوژی با تکیه بر طرح‌های دانش‌بنیان، سرلوحه فعالیت‌ها قرار دارد.

صادقیان با بیان اینکه رشد دانشگاه آزاد اسلامی لنجان بدون همراهی مسئولان امکان‌پذیر نخواهد بود، اظهار کرد: با توجه به کاهش جذب دانشجو باید با استراتژی جدید به‌سمت توسعه درآمدهای غیر شهریه‌ای گام برداشته و همکاری‌های خود با صنایع اطراف از جمله ذوب‌آهن، صنایع دفاع و شهرداری‌ها را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه واحد لنجان با تلاش‌های بی‌وقفه و خلق نوآوری‌ها و اختراعات کاربردی، سال‌جاری هسته برتر مراکز رشد دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان اصفهان شناخته شد، افزود: این دانشگاه آمادگی خود را در راستای برگزاری آموزش‌های میان‌مدت و کوتاه‌مدت برای کارکنان ادارات و مؤسسات دولتی و خصوصی اعلام کرده است.

شهردار زرین‌شهر نیز با بیان اینکه شهرداری‌ها، بزرگ‌ترین نهاد خودگردان هستند، خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی حاکم بر کشور موجب شده شهرداری‌ها با فقدان درآمد پایدار و رکود بخش ساخت‌ و ساز روبه‌رو شوند که متأسفانه حجم بالای مطالبات این نهاد مردمی از دستگاه‌های اجرایی و پرداخت‌ نکردن بدهی‌ها از سوی ادارات و سازمان‌ها در سال‌های گذشته، شهرداری را با کمبود نقدینگی و منابع مالی برای اداره شهر و پایان پروژه‌های عمرانی روبه‌رو کرده و ارزش اقتصادی این مطالبات با گذر زمان به حداقل رسیده است.

میثم محمدی، راهکار عبور از مشکلات و خدمت‌رسانی شایسته به مردم را همت و وحدت همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی بیان کرد و گفت: پرداخت مطالبات شهرداری‌ها بر اساس قانون بوده که با وضعیت فعلی شهرداری‌ها، نیازمند اجرایی‌شدن است؛ بنابراین بدهی دستگاه‌های اجرایی به شهرداری‌ها از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

 
1397/07/09 تاریخ :
183 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal