English l فارسی l
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ آبان
l پست الکترونیک
جلسه توجيهي دانشجويان ورودي جديد دانشگاه آزاد اسلامي واحد لنجان
جلسه توجيهي دانشجويان ورودي جديد دانشگاه آزاد اسلامي واحد لنجان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد لنجان خدمت به دانشجويان را توفيق الهي دانست و اظهار كرد: خدمت به مردم بسيار ارزشمند است و خدمت‌رساني به طالبان علم و دانش اگر براي رضاي خداوند و الهي باشد ارزشي افزون دارد.
 

 
سيدحميدرضا صادقيان در جلسه توجيهي دانشجويانورودي جديد مقارن شدن شروع سال تحصيلي با ايام عزاداري اباعبدالله الحسين(ع) را منشأ رحمت و بركت واسعه خداوند در ادامه تحصيل دانشجويان دانست وتصريح كرد: «ادامه تحصيل براي دانشجويان شروع فصل جديدي از زندگي است كهاين مسير زندگي اگر بر پايه علم و دانش استوار باشد، مطمئن باشيد در راهرسيدن به اهداف خود پيروز و سربلند خواهيد شد.»

وي علم‌دوستي را رمز پيشرفت و بقاي جامعه دانست و گفت: «اهل علم و متفكّرين، سرمايه اصلي هر جامعه هستند. به همين سبب چنانچه جامعه‌اي در راستاي حفظ و رشد علم و دانش كوشش كند مي‌تواند سرنوشت خود را به سمت ايده‌آل رقم بزند چرا كه سرمايه اصلي و توان حقيقي هر كشوري به سطح علمي آن بستگي دارد.»

عزيزالهي: عمر، يكي از سرمايه‌ها است كه در صورت استفاده صحيح مي‌تواند، آينده سعادت‌بخش و روشني براي ما به ارمغان آورد. اگر كـسى عمرش را در راه تحصيل، ايمان و بندگى خدا صرف كند، دچار ضرر و خسران نخواهد شد

 صادقيان دوران دانشجويي را دوران طلايي عمر دانست كه آدمي را به كمال حقيقي مي‌رساند و خاطرنشان كرد: «اساساً هر سود و رفاه و پيشرفت مادي و معنوي كه نصيب آدمي مي‌شود، بر پايه علم و آگاهي استوار است.»

وي ادامه داد: «شما دانشجويان يكي از برترين دانشگاه‌هاي منطقه را براي تحصيل خود انتخاب كرده‌ايد. از امكانات و تجهيزات اين دانشگاه در راستاي پيشرفت علمي و پژوهشي خود نهايت استفاده را ببريد.»

 

حجت الاسلام عليرضا عزيزالهي مشاور تحصيلي نيز با تشريح علم و دانش وتمدن غني ايرانيان در صدر اسلام اظهار كرد: «در زمان صدر اسلام مداومت وسخت‌كوشي مسلمانان در كسب علم و دانش همانند جهاد در راه خدا بشمار مي‌رفت. ايران از جمله كشورهايي بود كه قبل از ظهور اسلام تمدن بسيار درخشاني داشتو به عنوان كانون علم و دانش محسوب مي‌شد. لذا مسلمانان علم و دانش را ازايرانيان فراگرفتند و ايرانيان نيز دين اسلام را از مسلمانان پذيرفتند.»

اين مشاور تحصيلي، غرور را آفت علم دانست و تصريح كرد: «وقتي غرور علمي در دانشجو را پيدا كند، به «خودخواهي»، «خودپسندي» و «خودبرتر بيني» گرفتار شده و حاضر نمي شود كه علم و حكمت را از شخصي فراگيرد يا نقاط ضعف خود را در مسائل علمي، از افراد دانا بشنود و بپذيرد يا انتقادها و نقدهاي ديگران را بپذيرد و اشتباهات و كاستي‌هاي خود را اصلاح و برطرف كند .»

وي با بيان يكي از جملات گهربار رهبر معظم انقلاب اسلامي خاطرنشان كرد: «به يقين فصل جواني زندگي انسان‌ها نقطه عطف تغيير و تحولات و شكل‌گيري هويت آدمي و عامل سرنوشت ساز جوامع است‌. چنانچه رهبر انقلاب فرمودند: اگر در يك جمله كوتاه از من بپرسند كه شما از جوان چه مي‌‌خواهيد، به او خواهم گفت: تحصيل، تهذيب و ورزش.»

اين استاد دانشگاه بهره‌وري از سرمايه عمر را ويژه انسان‌هاي عاقل و آينده‌نگر دانست و اظهار كرد: «عمر، يكي از سرمايه‌ها است كه در صورت استفاده صحيح مي‌تواند، آينده سعادت‌بخش و روشني براي ما به ارمغان آورد. اگر كـسى عمرش را در راه تحصيل، ايمان و بندگى خدا صرف كند، دچار ضرر و خسران نخواهد شد.»

علي شيخ ابومسعودي معاون اداري مالي واحد لنجان هم با تشريح تسهيلات ارائه شده در طول تحصيل دانشجويان از جمله وام‌هاي كوتاه مدت و بلندمدت، مشاوره‌هاي تحصيلي، كانون قرآن و عترت، تربيت بدني و سلف سرويس براي دانشجويان سخنراني كرد.

احسان كوچكي معاون آموزش و پژوهش واحد نيز دانشجويان را به آشنا شدن با آيين و مقررات آموزشي دانشگاه ترقيب كرد.

جلسه توجيهي دانشجويان ورودي جديد با حضور مسئولان در تالار شهيدمطهري دانشگاه آزاد لنجان برگزار شد.

 

 

1396/07/24 تاریخ :
94 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal