English l فارسی l
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ آذر
l پست الکترونیک
سرپرست واحدلنجان؛ تغییر نگاه‌ نامتعارف به صنعت در قالب تشکیل شرکت دانش‌بنیان
سرپرست واحدلنجان؛ تغییر نگاه‌ نامتعارف به صنعت در قالب تشکیل شرکت دانش‌بنیان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی لنجان عنوان کرد: دانشگاه با تشکیل شرکت دانش‌بنیان می‌تواند نوع نگاه‌های نامتعارف به صنعت به‌خصوص فولاد را تغییر دهد.
 
 
 

 

سیدمسعود داودی در نشست با مدیرعامل و مسئولان شرکت مجتمع صنایع تارابگین ذوب‌آهن اصفهان با تاکید بر اهمیت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی در صنعت، اظهار کرد: دانشگاه براساس وظیفه‌ می‌تواند ضمن تغییر نوع نگاه‌های نامتعارف به صنعت به ویژه فولاد، با کمک در قالب تشکیل یک شرکت دانش‌بنیان و با ایجاد حرکت‌های نوآورانه در کنار تجربه متخصصان توانمند شرکت، امکان تولید محصولات جدیدی را از این محصول فراهم کند.

وی با اعلام آمادگی در راستای استانداردسازی محصول سرباره، افزود: دانشگاه وظیفه دارد تا با پشتوانه علمی و ارتباطات، مسیر مصرف این محصول را برای نهادهای متولی کشور تسهیل کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی لنجان با بیان اینکه دانشگاه زبان گویای صنعت است، اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با 400 واحد فعال در کشور ظرفیت و فرصت بسیار خوبی برای مصرف محصول این شرکت خواهد بود.

تولید 6 میلیون تُن سرباره در ذوب‌آهن

مدیرعامل شرکت مجتمع صنایع تارابگین ذوب‌آهن اصفهان هم با بیان اینکه مرزهای دانش قابل احترام است، یادآور شد: همکاری‌های مشترک بین صنعت و دانشگاه در افق میان‌مدت و بلندمدت راهگشا خواهد بود.

جلال ابوترابی با تشریح تولید سرباره در صنایع کشور با بیان اینکه ذوب‌آهن اصفهان با 2 میلیون تُن تولید فولاد در سال، 400 هزار تُن پسماند سرباره تولید می‌کند، یادآور شد: این در حالی است که فولادسازان کشور در مجموع با 50 میلیون تُن فولاد، 6 میلیون تُن سرباره تولید می‌کنند.

وی تبیین کرد: پسماند سرباره، محصول فرآیند تولید فولاد است و این شرکت که محصول استراتژیک شن و ماسه را از پسماند کنورتور ذوب آهن تولید می‌کند در عملیاتی، با هدف زیست محیطی و برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی، شن و ماسه آن را برای مصارف راهسازی و ساختمان‌سازی استخراج می‌کند.

مدیرعامل شرکت مجتمع صنایع تارابگین ذوب‌آهن اصفهان با تأکید بر همکاری صنعت با دانشگاه خاطرنشان کرد: سرباره یک پروژه بکر است که باید با تعریف ساز و کارهایی، امکان مصرف حجم زیادی از این محصول در کشور فراهم شود.

 

1400/06/28 تاریخ :
64 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal