English l فارسی l
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ آذر
l پست الکترونیک
سرپرست شهرداری زرین‌شهر: دانشگاه در توسعه پایدار شهر نقش کلیدی دارد
سرپرست شهرداری زرین‌شهر: دانشگاه در توسعه پایدار شهر نقش کلیدی دارد سودایی گفت: آموزش‌عالی، علاوه بر آموزش، پژوهش و تربیت نیروی متخصص و متفکر برای جامعه، نقش کلیدی در شهرها و توسعه آن ایفا می‌کند.
 
 
 

علیرضا سودایی در نشست تعاملی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان در محل شهرداری لنجان با تأکید بر لزوم همکاری دوسویه و تعامل شهرداری و آموزش عالی بیان کرد: آموزش‌عالی، علاوه بر آموزش، پژوهش و تربیت نیروی متخصص و متفکر برای جامعه، نقش کلیدی در شهرها و توسعه آن ایفا می‌کند، از اینرو دانشگاه‌ها به طور مستقیم و غیرمستقیم بر توسعه شهر تأثیر خواهند گذاشت.

وی مطرح کرد: همکاری دانشگاه با تأکید بر توسعه پایدار و مشارکت اجتماعی در زمینه پروژه‌های شهری و استفاده از ظرفیت‌های شهرستان در اجرای پروژه‌های علمی، بر کیفیت محیط شهری اثرگذار است.

شهردار زرین‌شهر با اشاره به اهمیت فرهنگ تاریخی شهر تأکید کرد: دانشگاه‌ها با ایجاد روح فرهنگی در شهر باعث می‌شود که بر حفظ بناهای تاریخی، اهتمام بیش‌تری شده و با اشتغال‌زایی به واسطه ایجاد کسب و کارهای همگون بر وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم تاثیر مثبتی گذاشته شود.

رونق اشتغال با فعالیت‌های دانشگاهی

سیدمسعود داودی هم در این جلسه با تشریح امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان اظهار کرد: این واحد دانشگاهی با فضاهای مطلوب و استانداردهای آموزشی و زیرساخت‌ها و تجهیزات جدید و به‌روز پژوهشی در زمره یکی از بهترین مراکز آموزش عالی و به‌عنوان مجهزترین دانشگاه شهرستان لنجان شناخته شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در سال جاری تأکید کرد: این واحد دانشگاهی با توسعه مدارس سما در شهرستان، راه‌اندازی سراهای نوآوری و مرکز تحقیقات کاربردی، راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی، افزایش تعداد هسته‌ها و واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان در مرکز رشد واحدهای فناور، برگزاری استارت‌آپ‌ها و جذب طرح برون‌دانشگاهی با صنایع مجاور در سال جاری به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

داودی با اشاره به نیاز جامعه به اشتغالزایی، مهارت‌آموزی و کارآفرینی بیان کرد: دانشگاه آزاد لنجان با هدف فعالیت‌های نوآورانه و خلاقانه، با ورود به دانشکده مهارت و کارآفرینی، شرایطی را بوجود آورده تا دانش به صورت کاربردی و درآمدزا بتواند نیازهای افراد جامعه و خانواده‌ها را جوابگو باشد؛ بنابراین با ایجاد بازارچه مشاغل خانگی در شهر، امیدواریم توسعه اقتصادی شهرستان بیشتر شده و شاهد کسب و کارهای خانگی در بازارهای محلی و درنتیجه رونق اشتغال پایدار باشیم.

 

1400/06/25 تاریخ :
63 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal