English l فارسی l
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ آذر
l پست الکترونیک
دکتر سیدمسعود داودی: دانش‌آموزان مهارت‌های تفکر را با پژوهش‌محوری می‌آموزند
 دکتر سیدمسعود داودی: دانش‌آموزان مهارت‌های تفکر را با پژوهش‌محوری می‌آموزند سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان گفت: پژوهش‌محوری در مدارس موجب می‌شود تا دانش‌آموزان مهارت‌های تفکر مانند واکاوی تبیین مسائل را بیاموزند.
  

 

سیدمسعود داودی با حضور در پیش‌دبستان و دبستان‌های دخترانه و پسرانه سمای فولادشهر با تشبیه فولادشهر به ایران کوچک اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی لنجان با هدف مصالحه و عدالت و خدمت‌گزاری در راستای کمک به آموزش و توسعه فضای آموزشی، شهر شهیدپرور فولادشهر را در برنامه‌ریزی اهداف بزرگ در نظر گرفته است.

وی با تأکید بر پژوهش به‌عنوان یک مؤلفه مهم در توسعه و پیشرفت کشور عنوان کرد: برنامه‌های پژوهشی باید در سنین پایین جامعه مورد توجه باشد تا کودکان و نوجوانان با چگونه فکرکردن و یافتن حل‌مسئله آشنایی پیدا کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان ادامه داد: پژوهش‌محوری در مدارس موجب می‌شود تا دانش‌آموزان مهارت‌های تفکر مانند واکاوی تبیین مسائل را بیاموزند.

داودی با اشاره سند تحول بنیادین خاطرنشان کرد: سند تحول یک سند تربیت‌محور است و بر حوزه‌ها و ساحت‌های مختلف تربیت تأکید می‌کند و یکی از مهم ساحت‌های مهم، استعدادیابی، مهارت‌پروری و شکوفایی دانش‌آموزان است.

وی اضافه کرد: فراهم‌کردن بستری مناسب برای شناخت علایق، استعدادها، توانایی‌ها، خصوصیات شخصیتی و به‌طور کلی نقاط قوت و ضعف دانش‌آموزان از وظایف مجموعه آموزش است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان توضیح داد: مهم‌ترین خدمتی که آموزش و پرورش می‌تواند در راستای رشد کودک انجام دهد، آن است که او را با توجه به استعدادهایش به‌سوی مناسب‌ترین زمینه هدایت کند، یعنی به جایی که او در آن خشنود و کارآمد باشد و مدارس سما در این زمینه خوب و موفق عمل کرده‌اند.

 

1400/06/21 تاریخ :
66 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal