English l فارسی l
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ آذر
l پست الکترونیک
حجت الاسلام باقریان: مشکل اقتصاد، مدیریت ناکارآمد و فساد با شعار حل‌شدنی نیست
حجت الاسلام باقریان: مشکل اقتصاد، مدیریت ناکارآمد و فساد با شعار حل‌شدنی نیست امام جمعه زرین‌شهر با بیان اینکه اقتصاد مملکت، مدیریت ناکارآمد و فساد با شعار حل‌شدنی نیست، گفت: حل مشکلات معیشتی مردم به‌دنبال تورم ایجادشده، مهم‌ترین مطالبه‌ای است که باید با جدیت برای تحقق آن گام برداشت.

 

وبینارهایی به مدت 10 شب با سخنرانی ائمه جمعه شهرستان لنجان همراه با زیارت عاشورا به‌صورت آنلاین در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان برگزار شد.

امام جمعه زرین‌شهر در این مراسم با بیان اینکه اقتصاد مملکت، مدیریت ناکارامد و فساد با شعار حل‌شدنی نیست، اظهار کرد: حل مشکلات معیشتی مردم به‌دنبال تورم ایجادشده، مهم‌ترین مطالبه‌ای است که باید با جدیت برای تحقق آن گام برداشت.

حجت‌الاسلام قاسم باقریان با تأکید بر اینکه اگر شعار اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری چند سال روی آن تأکید داشته‌اند، محقق شود، بسیاری از مشکلات حوزه اقتصادی برطرف می‌شود، ادامه داد: حل مشکلات معیشتی و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال‌زایی، ازجمله مباحثی است که باید برای تحقق آن با جدیت گام برداشت.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم عنوان کرد: تردیدی نیست عمل‌کردن به بیانیه گام دوم از زاویه برنامه‌محور و طرح‌محور بودن، نیازمند برنامه‌ای منسجم و شناخت ظرفیت ارزشمند جوانان و تلاش و مجاهدت است.

امام جمعه زرین‌شهر با تأکید بر اینکه حرکت جهادی نیازمند توانایی فکری، جسمی، شجاعت، ریسک‌پذیری و باور به توانابودن است، توضیح داد: لازم است از قدرت و جسارت جوانانی که توانسته‌اند کارهای بزرگی انجام دهند، استفاده کرد و اجازه نداد این توان بالقوه هدر برود؛ بلکه در نخستین فرصت باید شرایط برای بالفعل‌شدن این توانمندی فراهم شود.

صداوسیما باید برنامه‌های تحلیلی مانند میز اقتصادی شبکه 1 را توسعه دهد

باقریان بیان کرد: صداوسیما باید برنامه‌های تحلیلی مانند میز اقتصادی شبکه یک را توسعه دهد و این حرکت‌کردن در مسیر دوبعدی را علمی و ارزشی کند.

وی با اشاره به عدالت حسینی تأکید کرد: گفتمان اصلی کشور، گفتمان عدالت و ایستادگی است؛ بنابراین باید بپذیریم بسیاری از مسائلی که عدالت را محقق می‌کند، علمی است، نه مسائل پوپولیستی.

امام جمعه زرین‌شهر با تأکید بر توسعه مکتب سردار سلیمانی برای نسل جوان و نوجوان بیان کرد: لازم است ابعاد وجودی سردار سلیمانی، با ارزش‌های معنوی و عرفانی‌ای که در وجود ایشان نمود واقعی داشت، معرفی شود نه اینکه ایشان را به‌صورت سیاسی و جناحی و گروهی معرفی کنیم.

باقریان با اشاره به بحث تعارض منافع یادآور شد: تا فرمول‌های حل تعارض منافع را پیدا نکنیم به اصل نمیرسیم؛ بنابراین برای محقق‌کردن عدالت حتماً باید به نخبگان و فرهیختگان و اندیشمندان توجه کنیم.

 

 

 
1400/06/21 تاریخ :
66 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal