English l فارسی l
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ اسفند
l پست الکترونیک
آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای ریل‌گذاری توسعه شهری
آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای ریل‌گذاری توسعه شهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان گفت: این واحد دانشگاهی با توجه به رسالت خود می‌تواند ریل‌گذاری خوبی برای توسعه شهری در شهرستان لنجان انجام دهد.
 
 

سیدمسعود داودی در نشستی مشترک با میثم بکتاشیان شهردار باغشاد و اکبر پیرستانی رئیس دبیرخانه علمی دانشگاه آزاد استان اصفهان اظهار کرد: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی بسترساز اصلی دانشگاه اجتماعی در کشور است. دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با توجه به رسالت خود می‌تواند ریل‌گذاری خوبی برای توسعه شهری در شهرستان لنجان انجام دهد.

وی با تأکید بر ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و فنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان اضافه کرد: با توجه به ورود این واحد دانشگاهی به رشته‌های پزشکی، می‌توانیم با همکاری مدیریت شهری، بسترهای فعلی را به‌گونه‌ای ارتقا دهیم که سطح بالاتر و مطلوب‌تری از ارائه خدمات دانشگاهی را به عموم مردم و سایر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی ارائه کنیم.


سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان درباره وجود رشته مدیریت خانواده در سبد رشته‌ای دانشگاه آزاد لنجان خاطرنشان کرد: رشته مدیریت خانواده دارای برنامه درسی میان‌رشته‌ای بوده که برای تربیت نیروی انسانی لایق و شایسته به‌عنوان مدیر خانواده و یا مادران آینده جامعه برنامه‌ریزی و سازماندهی شده است. به عبارت دیگر، هدف این رشته تحصیلی ایجاد مهارت و شایستگی در مدیر خانواده بوده تا بتواند علاوه بر وظایف مادری و همسری، خانواده را با بهترین کیفیت اداره کند و در بهبود اقتصاد خانواده در حد توان خویش تلاش کند.

مدیریت شهری با کنترل و نظارت بر ساختار اقتصادی توسعه پایداری دارد

 شهردار شهر باغشاد نیز با تشریح موقعیت مکانی این شهر گفت: شهر باغشاد واقع در شهرستان لنجان در فاصله 45 کیلومتری غرب اصفهان است و به‌دلیل جاری بودن آب در این منطقه و جاده دسترسی مناسب، بسیاری از گردشگران این منطقه را برای استقرار و تفریح انتخاب می‌کنند.


میثم بکتاشیان یادآور شد: مدیریت شهری با کنترل و نظارت بر ساختار اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی با اتخاذ خط‌مشی‌های بلندمدت راهبردی در راستای توسعه پایدار شهری حرکت می‌کند.

وی با تأکید بر توسعه پایدار شهری مطرح کرد: فعالیت گردشگری می‌تواند با ایجاد فرصت‌های مناسب اشتغال و کسب درآمد برای ساکنان محلی، امکان توسعه پایدار و یکپارچه شهری را فراهم کند.

شهردار شهر باغشاد با تأکید بر محافظت از آثار، بناها و بافت‌های تاریخی و فرهنگی شهری اظهار کرد: تعامل میان دانشگاه و شهرداری در راستای ایجاد پایداری در گردشگری و حفظ آثار تاریخی با برنامه‌ریزی شهری و گردشگری و ارائه راهکارها می‌تواند تحکیم کننده توسعه پایدار گردشگری باشد.

 

1399/11/08 تاریخ :
29 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal