English l فارسی l
۱۳۹۹ شنبه ۱۶ اسفند
l پست الکترونیک
تعامل کارآمد آموزش عالی با مدیریت شهری ضرورتی انکارناپذیر است
تعامل کارآمد آموزش عالی با مدیریت شهری ضرورتی انکارناپذیر است رئیس دبیرخانه علمی دانشگاه آزاد استان اصفهان گفت: تعامل کارآمد آموزش عالی با مدیریت شهری در راستای توسعه پایدار ضرورتی انکارناپذیر است.
 
 

اکبر پیرستانی در نشستی مشترک با سیدمسعود داودی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان و میثم بکتاشیان شهردار باغشاد با تأکید بر ارتباط مطلوب بین دانشگاه و مدیریت شهری اظهار کرد: تعامل کارآمد آموزش عالی با مدیریت شهری در راستای توسعه پایدار و موفقیت برنامه‌های آتی، ضرورتی انکارناپذیر است.

وی افزود: از آنجایی که دانشگاه و مدیریت شهری از مهم‌ترین نهادهای جامعه هستند که در مسیر توسعه کشور نقش مهمی بر عهده دارند، ارتباط و تعامل آنها نیازمند سازوکارهای ویژه‌ای بوده که بدون پرداختن به آن و نیز بدون ایجاد زیرساخت‌های مناسب به‌عنوان حلقه‌های واسطه این ارتباط، نمی‌توان بر کارآمدی آن تأکید کرد.

رئیس دبیرخانه علمی دانشگاه آزاد استان اصفهان درباره ظرفیت‌های بسیار مطلوب دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان با مجموع 28 واحد دانشگاهی در این استان به‌عنوان دانشگاهی مسئله‌محور در کشور مطرح بوده و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان نیز در مباحث طرح پویش و نمایندگی دانشگاه‌های آزاد کشور در ذوب‌آهن اصفهان به‌عنوان یکی از واحدهای بسیار پویا و پرتلاش بسیار موفق عمل کرده است.

پیرستانی با یادآورشدن بافت بومی و بکر و طبیعت زیبای شهر باغشاد، تشریح کرد: بسیاری از بیماری‌ها در فرایند مراقبتی خود نیازمند استفاده از مراقبت تسکینی هستند که بهترین نوع این مراقبت تسکینی مراقبت از نوع مبتنی بر منزل است؛ بنابراین شهر باغشاد با وجود آب‌وهوای پاک و سرسبزی و بافت سنتی می‌تواند با استفاده از ظرفیت علمی، پزشکی و پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه«هاسپیس» بسیار موفق عمل کند.

کاهش آلام و رنج‌های بیماران با هاسپیس

وی ادامه داد: مراکز «هاسپیس» در خارج از کشور از بیمارانی مراقبت می‌کنند که از بهبود آن‌ها قطعمید شده و نگه‌داری‌شان در منزل برای افراد مشکل‌ساز بوده؛ بنابراین این نوع مراقبت می‌تواند بر اساس الگوهای مختلفی به بیماران ارائه شود که برخی از آنها شامل مراقبت تسکینی مبتنی بر بیمارستان و مراقبت تسکینی مبتنی بر منزل است.

 رئیس دبیرخانه علمی دانشگاه آزاد استان اصفهان توضیح داد: هاسپیس طراحی می‌شود تا با کمک آن بتوان از آلام و رنج‌های بیماران کاسته شود. از این‌رو دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با قابلیت‌های فوق‌العاده زیاد و تیم پزشک و پرستار می‌تواند در راه‌اندازی این مراکز با شهر زیبای باغشاد همکاری کند.

 

1399/11/08 تاریخ :
30 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal