English l فارسی l
۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۳ ارديبهشت
l پست الکترونیک
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی لنجان: گلزار شهدا کانون ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی لنجان: گلزار شهدا کانون ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی لنجان گفت: گلزار شهدا نماد عزت و سربلندی کشور و کانون ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
 
 

سیدمسعود داودی در نشست ساماندهی گلزار شهدای گمنام  که با حضور امام جمعه شهر سده و مسئولان شهرستان لنجان در سالن کنفرانس شیخ بهایی دانشگاه آزاد اسلامی لنجان برگزار شد، اظهار کرد: گلزار شهدا به تنهایی بخشی از موزه و تاریخ بزرگ دوران دفاع مقدس هستند؛ بنابراین ساماندهی و بهسازی مزار شهدا باید رنگ اسلامی و ایرانی داشته و منبعث از تعاریف اساسی باشد.

وی با بیان اینکه گلزار شهدا کانون ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، اضافه کرد: گلزار شهدا مکانی برای حفظ و احترام به فرهنگ شهادت و پاکی و خلوص انسان‌هایی است که در راه حفظ و دفاع از اندیشه و وطن خویش باارزش‌ترین سرمایه وجودی خود یعنی جانشان را فدا کردند؛ بنابراین وظیفه دستگاه‌های اجرایی حفظ قداست و مرمت گلزار شهداست.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی لنجان با بیان اینکه تقویت باورهای دینی و ملی جزء اصلی‌ترین مسائل اعتقادی و فرهنگی به حساب می‌آیند، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی لنجان با هدف الگوسازی و ترسیم نقشه راه و در راستای یادآوری و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، افتخار دارد خادمی شهدا را برعهده گرفته و با معرفی و تعمیق منزلت، عقاید و آرمان‌های ناب آن بزرگواران در سطحی فراگیر از برکات و فیوضات معنوی همجواری با شهدای گمنام بهره‌مند شود.

 تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه

امام جمعه شهر سده لنجان نیز با تأکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برعهده یک دستگاه و نهاد نیست و همه دستگاه‌های اجرایی باید در راستای نشر این فرهنگ انجام وظیفه و با خدمات‌رسانی به خانواده‌ معظم شهدا، جانبازان و آزادگان، شایسته است تلاش مضاعف کرده تا دین خود را به شهدا ادا کنیم.

حجت‌الاسلام مهدی صادقی با بیان اینکه ایثار و شهادت یکی از غنی‌ترین گنجینه‌های فرهنگ اسلامی است، متذکر شد: توجه به فرهنگ ایثار و شهادت، ترویج آن در جامعه و مشاهده آثار و برکات مثبت آن در داشتن باور عمیق است؛ بنابراین باید چنین تفکری را با ساز و کارهای مناسب به‌صورت عمیق بین مردم نهادینه کرد

وی ادامه داد: اتخاذ شیوه‌هایی که بتواند فرهنگ ایثار و شهادت را به بهترین شکل ممکن در جامعه مطرح کند، نیازمند بررسی دقیق، همه‌جانبه و مستمر بوده و دستگاه‌های اجرایی شهر باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش آنا، در این نشست کمیته فنی متشکل از دانشگاه آزاد اسلامی لنجان، دفتر فنی شهرداری و ناحیه مقاومت بسیج لنجان در راستای مرمت و بهسازی گلزار شهدای گمنام شهر سده لنجان تشکیل شد.

 

1399/08/05 تاریخ :
146 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal