English l فارسی l
۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
l پست الکترونیک
هنرستان فنی و حرفه‌ای سمای لنجان در 4 رشته تحصیلی راه‌اندازی شد
هنرستان فنی و حرفه‌ای سمای لنجان در 4 رشته تحصیلی راه‌اندازی شد سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان از راه‌اندازی هنرستان فنی و حرفه‌ای پسرانه با 4 رشته تحصیلی و پیش‌دبستانی، دبستان دخترانه و پسرانه در مرکز آموزش‌های عمومی و مهارتی سمای لنجان خبر داد.
 

سید‌مسعود داودی در نشستی به مناسبت  راه‌اندازی هنرستان فنی و حرفه‌ای پسرانه سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان گفت: پیرو برنامه راهبردی سازمان سما مبنی بر توسعه مدارس سما تا سال 1400 با هماهنگی و رایزنی انجام شده با اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و سیر مراحل قانونی، مجوز هنرستان فنی و حرفه‌ای پسرانه برای سال تحصیلی 1400-1399 از شورای نظارت و راهبردی آموزش و پرورش استان اخذ شد.

وی افزود: با توجه به زیرساخت بسیار مناسب و امکانات و تجهیزات به‌روز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان این هنرستان‌ در رشته‌های الکتروتکنیک(برق صنعتی)، مکانیک خودرو، ماشین‌ابزار و معماری داخلی برای سال تحصیلی جدید دانش‌آموز می‌پذیرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با یادآوری امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان تشریح کرد: مجموعه کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های شهید سپهبد سردار سلیمانی این دانشگاه داری 12 کارگاه و 9 آزمایشگاه در فضایی به متراژ هزار و 500 مترمربع مجهز به تجهیزات به‌روز، کارآمد و اختصاصی در رشته‌های فنی و مهندسی است که با بهره‌گیری از استادان و کارکنان متعهد و متخصص سعی در پیشبرد سطح علمی دانش‌آموزان دانشجویان و پژوهشگران و با هدف مهارت‌آموزی در قالب طرح پویش دارد.

وی با تأکید بر ضرورت تعامل خوب آموزش و پرورش با دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان‌ اظهار کرد: یکی از اهداف راه‌اندازی مدارس سما در این شهر تعامل و همکاری در زمینه‌های علمی، آموزش و پژوهشی با این مجموعه پرافتخار است تا شاهد رشد استعدادها و بروز خلاقیت و نوآوری در نوجوانان و جوانان مستعد این شهر باشیم.

این مسئول دانشگاهی تأکید کرد: اجرای طرح‌های نو مانند تأکید بر تفکر پژوهشی و تحقیقات در مدارس سما، طرح مشاور پشتیبان و نظارت و راهنمایی آموزشی در کلاس‌ها و مدارس سما، آموزش قرآن در مدارس و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سما (طرح قدس) و اجرای المپیادهای ورزشی، علمی و جشنواره‌های هنری و مطبوعاتی از اهداف و چشم‌انداز آینده توسعه مدارس سما در لنجان است.

تأکید بر آموزش اخلاق حرفه‌ای به دانش‌آموزان

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با تأکید بر آموزش اخلاق حرفه‌ای به دانش‌آموزان بیان کرد: آموزشکده‌ها و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای وظیفه تربیت نیروی فنی کاردان و با اخلاق حرفه‌ای متناسب با صنعت را بر عهده دارند، زیرا رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای در کسب و کار می‌تواند در بهبود عملکرد و رضایت مشتریان تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

داودی با بیان اینکه مدارس سمای شهرستان  لنجان از استانداردها و زیرساخت‌های خوبی برخوردار هستند، تصریح کرد: با توجه به طرح پویش و وجود کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های بسیار مجهز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان، دانش آموختگان این هنرستان علاوه بر داشتن توانایی علمی، از مهارت‌های کاربردی لازم نیز برخوردار خواهند شد و این امر می‌تواند زمینه جذب و اشتغال آنان را در صنایع کوچک و بزرگ منطقه فراهم کند.

وی ادامه داد: با اجرای طرح پویش استانی در این واحد دانشگاهی به‌زودی شاهد این خواهیم بود که فارغ‌التحصیلان در زمینه‌های مربوط به رشته تحصیلی خود جذب بازار کار شده و خانواده‌ها با آرامش کامل و اطمینان خاطر این مدارس را برای ادامه تحصیل فرزندان خود انتخاب کنند.

 


 
1399/06/11 تاریخ :
45 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal