English l فارسی l
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
l پست الکترونیک
رییس واحدلنجان: دانشگاه آزاد اسلامی لنجان 2 مدرسه عالی مهارتی راه‌اندازی می‌کند
رییس واحدلنجان: دانشگاه آزاد اسلامی لنجان 2 مدرسه عالی مهارتی راه‌اندازی می‌کند سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان از راه‌اندازی 2 مدرسه عالی مهارتی توسط این واحد دانشگاهی خبر داد.
 

سیدمسعود داودی صبح امروز در نشستی با مسئولان فرمانداری لنجان با اشاره به توسعه فرهنگ مهارت آفرینی، خوداشتغالی و کارآفرینی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی لنجان با بسترسازی برای اشتغال دانش‌بنیان و اهمیت به کارآفرینی و مساعدت مسئولان شهرستان به‌زودی مدرسه عالی مهارتی بیمه و ورزش را راه‌اندازی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

تلفیق دانش با مهارت ابزاری برای افزایش فرصت‌های شغلی

وی با تبیین هدف راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی افزود: در مدارس عالی مهارتی، آموزش‌ها کاربردی و مهارتی است و هنرجویان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی، می‌توانند در بازار کار مشغول شوند. در واقع هدف از راه‌اندازی این مدارس، کاربردی بودن دوره‌های مهارتی و آموزشی بوده و هنرجویان با یادگرفتن مهارت پرتقاضا به بازار کسب‌وکار وارد خواهند شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان اضافه کرد: چنانچه نظام آموزشی کشور به سمت مهارت‌آموزی و توانمندکردن نیروهای کارآمد انسانی پیش برود، نه‌تنها در علوم و تکنولوژی‌های جدید؛ بلکه در بازار کسب و کار نیز موفق خواهیم بود.

داودی با اشاره به تفاهم‌نامه و تعامل بسیار مطلوب دانشگاه آزاد اسلامی با ذوب‌آهن اصفهان عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با وجود اعضای هیئت علمی متخصص توانسته قسمتی از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را در راستای مشکلات موجود در صنایع کشور جهت‌دهی کرده و متخصصانی توانا و شایسته را پرورش دهد.

وی با بیان جاذبه‌های طبیعی، تاریخی، فرهنگی، گردشگری شهرستان لنجان مطرح کرد: شهرستان سرسبز و زیبای لنجان ازنظر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دارای ظرفیت بسیار بالایی است و قطعاً برنامه‌ریزی صحیح و نگاه ویژه به این حوزه می‌تواند موجب توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان باشد.

نقش واحد لنجان در توسعه کسب‌وکار

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان لنجان نیز با اشاره به ظرفیت بسیار مطلوب دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان گفت: نقش این واحد دانشگاهی در رفع معضلات شهری با رویکرد نوآوری و توسعه کسب‌وکار بسیار کارگشا است.

کمال نوری تبیین کرد: پایان‌نامه‌ها و رساله‌هایی که بر اساس اولویت‌های پژوهشی لنجان و یا سازمان‌های مختلف باشد، از حمایت‌های ویژه‌ای برخوردار خواهند شد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های علمی، تخصص دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان تصریح کرد: سهم دانشگاه آزاد اسلامی در کاهش مشکلات شهرستان امری کلیدی و مهم است؛ بنابراین پایان‌نامه‌های دانشجویی باید با نگاه کاربردی و معطوف به حل مسائل شهرستان تألیف و منجر به محصول یا خدمتی شوند که برای حل مسائل شهری مفید باشد.

 

 
1399/05/08 تاریخ :
16 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal