English l فارسی l
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
l پست الکترونیک
توسعه ارتباطات و تعمیق مناسبات علمی فرهنگی شهرها با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی
توسعه ارتباطات و تعمیق مناسبات علمی فرهنگی شهرها با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان گفت: «زمینه مناسب همکاری دانشگاه با شورای عالی استان‌ها به‌منظور توسعه ارتباطات و تعمیق مناسبات علمی فرهنگی شهرها فراهم شده است.»
 
 

سیدمسعود داودی در نشست هم‌اندیشی با شهرداران شهرستان لنجان با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق دو توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه و تعالی، تفاهم‌نامه‌ای با شورای عالی استان‌ها منعقد کرده است.

وی افزود: با توحه به لزوم هماهنگی میان نهادهای مردمی و مراکز علمی، تفاهم‌نامه همکاری با شورای عالی استان‌ها با هدف پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب اسلامی، ایفای نقش مؤثر در تحقق الگوی اسلامی ایرانی و بسترسازی برای اجرای اصل 100 قانون اساسی به‌منظور پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی در راستای اجرای مفاد سند توسعه و اقتدار علمی کشور منعقد شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با تأکید بر محورهای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با شورای عالی استان‌ها مطرح کرد: هماهنگی و برنامه‌ریزی برای فرهنگ‌سازی و ترویج شیوه‌های زندگی سالم، ارتقای دانش شهروندی و برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت‌های متقابل در راستای توسعه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها و شهرها از محورهای این تفاهم‌نامه است.

داودی اضافه کرد: برنامه‌ریزی و همکاری متقابل در اجرای دوره‌های آموزشی مورد نیاز برای ارتقای سطح دانش و مهارت نیروهای انسانی شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا، جهت‌دهی پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری و طرح‌های تحقیقاتی استادان و پژوهشکده‌ها و پارک‌های علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برای نیازهای پژوهشی شورای عالی استان‌ها از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه است.

وی با اشاره به سخنان گهربار مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل رویکرد مصرف‌کنندگی علم به رویکرد تولید علم عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی لنجان آماده است با بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیار مطلوب، تعامل و پیوند جامعه دانشگاهی و علمی را با نهاد شوراها تقویت کند تا عرصه خدمت‌رسانی به مردم بهتر انجام شود.

نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه لنجان

شهردار شهر چرمهین نیز با اشاره به مخاطرات محیطی و روند مدیریت ریسک محیطی گفت: مخاطرات محیطی شامل خطراتی هستند که اساساً زیست‌بوم انسانی را تحت تأثیر خود قرار داده و شامل مخاطرات اقلیمی، مخاطرات زمین‌ساخت، مخاطرات انسانی و مدیریت ریسک محیطی است.

شهاب ثابت‌راسخ با تأکید بر اهمیت و ضرورت همکاری و تعامل بین شهرداری‌های لنجان و دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: شهرداری‌‌های این شهرستان با استفاده از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی این واحد دانشگاهی در تهیه و تدوین طرح‌ها و مشاوره و نظارت بر طرح‌های در حال تدوین در حوزه‌های عمرانی، شهرسازی، معماری، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری می‌توانند گام‌های بسیار مؤثری در توسعه بردارند.

وی با اشاره به توان بالای علمی، پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان اضافه کرد: این واحد دانشگاهی با تدوین سند چشم‌انداز و برنامه عملیاتی، تدوین طرح جامع گردشگری، طرح جداسازی آب شرب از آب فضای سبز، طراحی شبکه جمع‌آوری، هدایت و دفع آب‌های سطحی و طرح سیما و منظر شهری در ارائه مشاوره و نظارت بر طرح‌های در حال تدوین مشارکت می‌کند.

به گزارش آنا، در این جلسه مقرر شد کمیته مشترک عملیاتی کردن مفاد تفاهم‌نامه مشترک شورای عالی استان‌ها با دانشگاه آزاد اسلامی با هدف حل مسائل شهری و خدمت‌رسانی جهادی به مردم بین شوراها و شهرداری‌های شهرستان لنجان تشکیل شود.

 

1399/05/02 تاریخ :
24 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal