English l فارسی l
۱۳۹۹ جمعه ۱۶ خرداد
l پست الکترونیک
ارسال کمک‌های نقدی دانشگاه آزاد لنجان به هموطنان سیل زده
ارسال کمک‌های نقدی دانشگاه آزاد لنجان به هموطنان سیل زده سیدحمیدرضا صادقیان به سیل اخیر در برخی از استان‌های کشور اشاره و اظهار کرد: کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان مانند همه آحاد مردم ایران با ابراز همدردی با هم‌وطنان عزیزمان در استان‌های لرستان، گلستان و خوزستان که در واقعه سیل اخیر متحمل خسارت‌های اقتصادی، انسانی و زیستی شده‌اند با اهدای برخی از لوازم مورد نیاز به یاری هم‌نوعان خود شتافتند و امروز این محموله به مناطق سیل‌زده ارسال شد.
 
 
 
  سیدحمیدرضا صادقیان با بیان اینکه اثرات سیل یکی از مهم‌ترین بلایا در جهان است، تصریح کرد: سیل ضرر و زیان و خساراتی را در زندگی به بار می‌آورد که گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت، مناطقی نفوذپذیر را در برابر سیل‌های شدید به‌وجود آورده است؛ بنابراین ضروری است به‌منظور کاهش احتمال وقوع این حادثه و تلفات انسانی غیرقابل جبران و افزایش اثربخشی مدیریت، تدابیری پیشگیرانه اندیشیده شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان تأکید کرد: با اجرا و عملیاتی‌کردن طرح‌هاى کاربرى مى‌توان تا حدود زیادی خسارات ناشى از سیل را به حداقل رساند و از صرف هزینه‌هاى سنگین براى احداث تأسیسات مهار سیل اجتناب کرد.

صادقیان با تأکید بر مدیریت بحران در برنامه‌ریزى‌هاى شهرى خاطرنشان کرد: در راستای جلوگیرى از ایجاد سیل و کاهش زیان‌هاى بارش در برنامه‌ریزى‌هاى شهرى، شناسایى تأثیر عوامل طبیعى و بحران‌هاى ناشى از آن و  استفاده مطلوب از آب باران در ابعاد گوناگون بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

وی افزود: اقدامات ساختاری کنترل سیلاب یا اقدامات غیرسازه‌ای مانند مشارکت عمومی، پیش‌بینی و هشدار سیل، خطر سیل و مدیریت ریسک می‌توانند در پیشگیری از وقوع سیل و یا کاهش احتمال وقوع آن مؤثر باشند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان به شعار سال 98 اشاره و اظهار کرد: سیل ویرانی‌ها و خسارت‌های زیادی به همراه داشت ولی بارش‌های اخیر مزیت‌هایی نیز در پی داشت و آن برطرف‌شدن بخش زیادی از اثرات خشکسالی و رفع مشکل کم‌آبی در کشور بود. به‌طوری که با توجه به اخبار واصله 90 درصد سد‌های کشور پر از آب شده و تالاب‌هایی که خشک شده بودند، لبریز از آب شده‌اند و از همه مهم‌تر تقویت روحیه همبستگی و انسجام و اتحاد مردم در کمک به حل مشکلات را می‌توان از مزایای بارش‌های متعدد امسال دانست.

 

 
1398/02/10 تاریخ :
94 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal