English l فارسی l
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان
l پست الکترونیک
عيادت مسئولين وكاركنان دانشگاه آزاداسلامي واحدلنجان ازمعلولين توانبخشي شهيدمدني
عيادت مسئولين وكاركنان دانشگاه آزاداسلامي واحدلنجان ازمعلولين توانبخشي شهيدمدني به گزارش روابط عمومي واحد لنجان، همزمان با روز جهاني معلولين، مسئولان و دانشجويان دانشگاه آزاد لنجان ضمن بازديد از بخش هاي مختلف اين موسسه و عيادت از كودكان معلول ذهني، با پرسنل و مددياران موسسه خيريه توانبخشي معلولين شهيدمدني شهرستان لنجان در جريان چگونگي انجام فعاليت ها و مشكلات آنان قرار گرفتند.

علي اصغر عموشاهي مدير مركز توانبخشي شهيد مدني ضمن خوشامد گويي به مسئولين دانشگاه آزاد لنجان به تشريح فعاليت ها و خدمات اين مركز پرداخت و گفت: موسسه توانبخشي شهيدمدني يك موسسه غير دولتي است كه در سال 1374 با هدف ارائه خدمات آموزشي، توانبخشي، اجتماعي و فرهنگي براي معلولين دختر بالاي 14 سال در 4 بخش جسمي حركتي، حمايت پذير، تربيت پذير و آموزشي تأسيس شد كه نزديك به 300 معلول جسمي حركتي ، ذهني به صورت شبانه روزي در اين مركز خدمات رساني و نگهداري مي شوند.
عموشاهي رسالت سازمان بهزيستي را پيشگيري از معلوليتها دانست و افزود: سازمان بهزيستي و مراكز آموزش عالي وظيفه دارند براي پيشگيري از معلوليت قدمي در جاده فرهنگ سلامت بردارند. وي در ادامه، اجتناب از ازدواج هاي فاميلي مشكوك به ژن معلوليت در خانواده، مراقبت هاي ويژه مادران باردار با تغذيه صحيح، پرهيز از مصرف مشروبات الكلي و عدم استفاده از موادمخدر و سيگار و قليان، دوري از استرس و اضطراب كه باعث عقب ماندگي ذهني نوزاد مي شود و مصرف نكردن دارو بدون تجويز پزشك در دوران بارداري را از عوامل پيشگري برشمرد.
دكتر محسن اميني رييس دانشگاه آزاد واحد لنجان پس از اين ديدار، در نشستي با مسئولين موسسه توانبخشي شهيد مدني اظهار كرد: عرصه خدمت فقط منحصر به يك زمان يا مكان خاص نيست بلكه انسانهايي هستند كه با همت كم نظير در شرايطي خاص به خدمت رساني خلق خدا مشغولند. بنا به فرمايش مولايمان علي(ع) ، نيكي كردن سرمايه انسان است و شما بزرگواران آن را به وسيله خدمت شبانه روزي به اين گلهاي بهشتي به دست آوره ايد. و مطمئنا مشمول رحمت و عنايت خداوند خواهيد بود.
در حاشيه اين ديدار عصمت البندي مسئول و سرپرست بخش تربيت پذير موسسه توانبخشي شهيد مدني، هزينه نگهداري معلولين اين موسسه را در هر ماه بالغ بر 180 ميليون تومان برآورد كرد و افزود: بخشي از هزينه هاي اين مركز از يارانه بهزيستي، شهريه خانواده ها و كمك هاي موسسه خيريه قائم الرضا(ع) تامين مي گردد كه كمك هاي نقدي و غير نقدي مردم خيرانديش از جمله تجهيزات پزشكي داروئي، مواد غذائي، پوشاك نو، مواد شوينده بهداشتي و لوازم التحرير در هر ماه گره گشاي هزينه هاي سنگين اين مركز است.
ليلا رجايي روان شناس و مشاور اين موسسه نيز در ادامه اين ديدار، اظهار كرد: برخي از دختران اين موسسه با اينكه توانايي حركتي اندكي دارند اما در زمينه خلق آثار هنري و حتي نوشتن كتاب شعر و داستان، شگفتي ساز شده اند.
در پايان دكتر سيدمحمدصادق حسيني سرشت از اساتيد گروه معارف دانشگاه آزاد لنجان خاطرنشان كرد: بدون شك خداوند در برابر نعمتهائى كه به ما مى بخشد نيازى به شكر ما ندارد، و اگر دستور به شكرگزارى داده آن هم به موجب نعمت ديگرى بر ما و يك مكتب عالى تربيتى است. يكي از نعماتي كه عموماً ما بندگان از آن غافليم و كمتر خداي مهربانمان را به واسطه آن شكرگزاري مي كنيم، نعمت سلامتي و تندرستي است. وقتي خدا به انسان نعمت سلامتي بدن و نعمت وسعت رزق داده، بايد شكر گذاري كنيم كه همانا شكر مايه فزونى نعمت و كفر موجب فنا است.
اين ديدار صميمي در روز جهاني معلولين، با فضاي معطر چشمان اميدوار معلولين دختر موسسه توانبخشي شهيدمدني انجام گرفت.

 
 
 
 

 
1393/09/12 تاریخ :
199 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal