English l فارسی l
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ آبان
l پست الکترونیک
برگزاري جلسه توجيهي دانشجويان جديدالورود در واحد لنجان
برگزاري جلسه توجيهي دانشجويان جديدالورود در واحد لنجان روابط عمومي دانشگاه: رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد لنجان از دانشجويان خواست تا در زمينه‌هاي فرهنگي، علمي و پژوهشي دانشگاه حضور پررنگ داشته باشند.

به گزارش خبرنگار واحد لنجان، دكتر محسن اميني خوزاني در جلسه توجيهي دانشجويان جديدالورود با تشريح فلسفه برگزاري جلسه توجيهي براي دانشجويان گفت: اين نشست در راستاي آشنايي دانشجويان با شرايط و قوانين دانشگاه و شناخت حوزه‌هاي مختلف دانشگاه است.

رييس واحد لنجان فراهم كردن تسهيلات لازم براي رفاه دانشجويان را يكي از اهداف جدي دانست و افزود: اين دانشگاه سعي كرده برنامه ريزي آموزشي را طوري تدوين كند كه شرايط تحصيل براي افراد شاغل فراهم شود، بنابراين از دانشجويان انتظار مي‌رود از فضاهاي دانشگاه و شرايط فراهم شده به نحو احسن استفاده كنند.

وي با تاكيد بر فضاي فرهنگي مناسب در اين دانشگاه خاطرنشان كرد: به گفته مقام معظم رهبري، فرهنگ، فضاي تنفس جامعه است و آرمان اصلي ما رسيدن به جامعه‌اي پرنشاط، پراميد، داراي اعتماد به نفس و برخوردار از روح ايثار و گذشت است و قطعا با وجود اين فضاي معطر فرهنگي حوزه‌هاي ديگر نيز موفق‌تر عمل خواهند كرد.

اميني دانشجويان را به حضور پررنگ در زمينه‌هاي فرهنگي، علمي و پژوهشي دانشگاه دعوت و تاكيد كرد: اين دانشگاه قطعا يك دانشگاه فرهنگ محور است و از دانشجويان انتظار مي‌رود همچنان كه بايد در زمينه پژوهش و بحث توليد علم فعال باشند در زمينه‌هاي فرهنگي كه بستر آن به خوبي در اين واحد گسترده است پررنگ و باقدرت حاضر شوند.

رييس دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامي واحد لنجان هم با تبيين حرمت علم و دانش و مقام استاد و دانشجو تاكيد كرد: تمدن شكوهمند و عظيم حكومت اسلامي نتيجه ارزشي است كه اسلام به علم و دانش اندوزي داده و همه حتي غربي‌ها به اين موضوع اذعان دارند كه اين علم و دانشي كه امروزه در سرتاسر گيتي گسترده است، ريشه در علوم تمدن اسلامي دارد. شما دانشجويان عزيز بايد به خود افتخار كنيد كه اين توفيق معنوي شامل حال شما شده تا بتوانيد در دانشگاه كه محل نزول و صعود و فرش گستراندن ملائكة الله است به كسب علم و دانش بپردازيد.

حجت الاسلام والمسلمين نظام الديني اظهار كرد: شما جوانان دانشجو بايد اين فرصت بدست آمده را غنيمت دانسته و از لحاظ علمي، پژوهشي، آموزشي و فرهنگي خود را تجهيز كنيد و در ارتقاء كيفي دانشگاه ما را ياري كنيد.

مهندس منوچهر كرميان معاون آموزشي و دانشجويي، دكتر محمدرضا وسيلي معاون پژوهش و فناوري، مهندس رحمان ساعدي معاون اداري و مالي، دكتر سيدمهدي همايوني رييس باشگاه پژوهشگران جوان و دانشگاه نيز در اين مراسم با معرفي زيربخشهاي حوزه متبوع خود، دانشجويان را در جريان آخرين مقررات مربوط به حوزه‌هاي پژوهشي، آموزشي، اداري، مالي و تسهيلات رفاهي قرار دادند.

در حاشيه اين نشست، ميلاد صالحي مسئول كانون هلال احمر و اميرحسين صمداني مسئول بسيج دانشجويي شهيدآويني واحد لنجان ضمن ارائه فعاليت‌هاي صورت گرفته در اين حوزه‌ها، دانشجويان را به مشاركت بيشتر در اين دو بخش فراخواندند.

مسئول اداره آموزش ترافيك استان اصفهان هم هدف از اين آموزش را ترويج فرهنگ ترافيك دانست و با پخش اسلايدهاي آماده شده خاطرنشان كرد: در كل دنيا تخلفات رانندگي پايه و اساس تصادفات است. بنابراين هرجا تخلفي حادث شود تصادفي پديدار مي‌شود و تخلف هرچقدر هم كم و كوتاه باشد، تبعات بسيار منفي خواهد داشت.

سروان نصيري با بيان اينكه متاسفانه قبح عمل تخلفات هنوز براي مردم محرز نشده است، خاطرنشان كرد: در تمام جوامع، به سارق با ديد بد نگاه مي‌شود؛ چون مال غير را به تصاحب خود در مي‌آورد؛ ولي كسي كه از چراغ قرمز عبور مي‌كند يا سرعت و سبقت غير مجاز دارد، جان و مال مردم را تصاحب مي‌كند.

1393/08/06 تاریخ :
185 تعداد بازدید :
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal