English l فارسی l
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ آذر
l پست الکترونیک
معرفي دانشگاه
تاريخچه دانشگاه آزاد اسلامي ‌لنجان
 
دانشگاه آزاد اسلامي‌ واحد لنجان در سال 1380 با هدف تربيت و تامين بخشي از نيروهاي متخصص موردنياز كشو، در سطوح بالاي مهارتي و علمي‌ تاسيس گرديد. اين دانشگاه در مقايسه با بسياري از دانشگاه‌هاي استان، دانشگاهي جوان و در حال رشد است. خوشبختانه در طول دوران فعاليت خود توانسته است به صورت يك موسسه علمي ‌پيشرو در منطقه مطرح و جايگاه ارزشمندي پيدا كند و به عنوان مركزي براي تبديل روياهاي جوانان منطقه به واقعيت‌هاي امروزي همواره مورد تحسين جامعه باشد. هدف اين دانشگاه، فراهم نمودن محيطي علمي ‌و پويا براي كساني است كه در راستاي كسب علم و دانش و مهارت‌هاي فني تلاش مي‌نمايند، و پايگاه و نقطه اتكا و اعتماد آناني است كه واقعيات و حقايق علمي‌ را درك كرده، براي نشان دادن آن به ديگران كوشش مي‌كنند.
كاركنان دانشگاه آزاد لنجان هدف خويش را در اشاعه دانش كاربردي در يك محيط كاملا پويا قرار داده اند. اين ديدگاه سبب ارتقاي كيفي آموزش، پژوهش، و ارائه خدمات قابل توجه به جامعه شده و اكنون با بيش از 15 سال تجربه، مفتخر است كه با ياري خداوند بزرگ و تلاش استادان كارآمد و مجرب، محققين برجسته، و كارشناسان و كارمندان سخت‌كوش و همچنين بهره‌گيري از امكانات كمك‌آموزشي و آزمايشگاه‌هاي مجهز توانسته است فارغ التحصيلان مستعد خويش را در سطح كارآمدترين نيروهاي علمي‌و فني به جامعه ارائه نمايد.
 
 آغاز عمليات ساختماني
 دانشگاه آزاد اسلامي واحد لنجان در 11 بهمن 1380 تاسيس شد و از مهر 1381 شروع به فعاليت نمود. و به تدريج با تجهيز آزمايشگاه‌ها و كارگاه‌ها و بكارگيري نيروهاي منخصص هم از نظر كمّي و هم از نظر كيفي گسترش يافت. تاسيس اين دانشگاه با در خواست‌هاي پيگيرانه مردم علم دوست شهرستان لنجان كه از قديم به دانش دوستي و عالم‌پروري شهره بوده‌اند و با پيگيري و مساعدت‌هاي ايشان انجام شد. اين دانشگاه كه در ابتداي ورودي شهر سده لنجان واقع است، در سال 1380 هجري شمسي در مساحتي به وسعت 7 هكتار تاسيس شد.
هم‌اكنون در 10 رشته كارشناسي ارشد، 12 رشته كارشناسي و 7 رشته كارداني دانشجو مي‌پذيرد. ظرفيت آموزشي دانشگاه حدود 4000 دانشجو است. رشته‌هاي اين دانشگاه با توجه به شناسايي نيازهاي بازار كسب و كار منطقه و صنايع مجاور راه‌اندازي شده اند و در آينده نزديك اين رشته‌ها در مقاطع مختلف افزايش خواهند داشت. لازم به ذكر است تا كنون بيش از 3000 نفر از فارغ التحصيلان اين واحد دانشگاهي جذب بازار كسب و كار شده اند.
 
سامانه كتابخانه دانشگاه
 كتابخانه مركزي دانشگاه آزاد لنجان بالغ بر 20000 جلد از جديدترين و معتبرترين كتب روز و 20 عنوان نشريه داخلي را در اختيار دانشجويان خود قرار مي دهد.
امكانات ورزشي
دانشگاه آزاد اسلامي واحد لنجان داراي زمين‌ روباز و سالن چندمنظوره ورزشي است كه در سال 1391 و به مساحت بيش از 2000 متر مربع به بهره‌برداري رسيد. و دانشجويان مي‌توانند در آن به انجام تمرينات ورزشي بپردازند. 
 
تشكل‌هاي دانشجويي
تشكل‌هاي دانشجويي اين دانشگاه محيطي را جهت انجام فعاليت‌هاي اجتماعي مناسب در اختيار دانشجويان قرار مي‌دهد.
تعدادي از اين تشكل‌ها عبارتند از :
•    انجمن‌هاي علمي (مهندسي صنايع،مهندسي برق،....)
•    بسيج دانشجوئي
•    هيات دانشجويي فاطميون
•    كانون دانشجويي كوثر قرآن و عترت
•    كانون مهدويت
•    كانون جرعه نور
•    كانون شهروند مسئول
 
برنامه‌ريزي درسي:
به دليل شاغل بودن تعداد زيادي از دانشجويان دانشگاه آزاد لنجان، برنامه‌ريزي درسي به صورت فشرده انجام مي‌گيرد. بدين ترتيب كه عموما كلاس‌هاي دانشجويان در 2 الي 3 روز گنجانده مي‌شود. بخش عمده‌اي از اين كلاس‌ها در روزهاي پاياني هفته قرار دارد تا مساعدترين شرايط تحصيل بدون آسيب رسيدن به موقعيت كاري فرد حاصل شود. هدف دانشگاه آن است تا هر فرد در هر موقعيت كه قرار دارد بتواند با كسب دانش فني به كارائي بالاتري دست يابد.

  
 
1396/06/13
واحد فناوري اطلاعات و ارتباطات     |      IT@iauln.ac.ir  
Powered by DorsaPortal